szachy

Szachy to wspaniała gra, która w fantastyczny sposób uczy logicznego myślenia, planowania, trenuje pamięć, spostrzegawczość i cierpliwość. Pozytywnych aspektów tej królewskiej gry jest tak dużo, że trudno je zliczyć, a przy tym dzieci świetnie się bawią i rozwijają swoje twórcze zdolności!

"Szachy wbrew pozorom i obiegowym opiniom zawierają wiele elementów wychowawczych. Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept „królewskiej gry" staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą. Szachy uczą go pokory gdyż wie, że nie wszystkie jego decyzje są słuszne (w myśl powiedzenia, że nie ma na świecie szachisty który wygrałby wszystkie swoje partie). Dzięki temu obiektywizmowi wzrasta szacunek do przeciwnika i samego siebie a sam potrafi stosować w życiu zasadę „fair play".Wykształcone w ten sposób cechy umysłu i charakteru objawiają się nie tylko przy szachownicy. Efekty widać już we wczesnej edukacji dziecka. Objawia się to umiejętnością koncentracji nad zagadnieniem, łatwością zapamiętania szczegółów czy szybkością w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu.Widzimy więc, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci" http://www.szachy.zyciegrajewa.pl/.

Dzieci są wprowadzane w świat szachów podczas bezpłatnych zajęć!!!