• Jesteśmy dla dzieci...

Parafialne Przedszkole Integracyjne im. św. Kingi w Tymbarku jest placówką stworzoną dla dzieci, działającą dla ich szerokiego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego.

1 września 2000 r. w Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku uroczystą Mszą św. rozpoczęło działalność Parafialne Przedszkole Integracyjne. Przedsięwzięcie zainicjował i zorganizował Ks. Proboszcz Józef Leśniak. Jego wrażliwość oraz otwartość na potrzeby bliźnich były inspiracją do działania na rzecz najbardziej potrzebujących, a szczególnie na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Na zaproszenie Księdza Proboszcza do prowadzenia placówki odpowiedziały Siostry Nazaretanki oraz osoby świeckie. Siostry Nazaretanki, to rodzina zakonna, której głównym celem jest modlitwa za rodziny oraz różnoraka pomoc rodzinom. Duchowość Zgromadzenia kształtują na przykładzie życia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Założycielka Zgromadzenia błogosławiona Franciszka Siedliska poleciła siostrom, aby szczególnie zajęły się wychowaniem i nauczaniem dzieci i młodzieży. W Polsce prowadzą już wiele szkół i przedszkoli.

Nasze przedszkole mieści się w budynku parafialnym, na parterze i pierwszym piętrze. Mamy do dyspozycji cztery sale zabaw, dwie sale pedagoga, oraz pokój pracy logopedy. Posiadamy również salę gimnastyczną oraz salę rehabilitacyjną, wyposażone w profesjonalny sprzęt.

• Sala doświadczania świata, służy terapii polisensorycznej. Na wyposażeniu są także inne pomieszczenia niezbędne do pełnej realizacji zadań wynikających ze Statutu Przedszkola.

Możemy pomieścić 85 dzieci w czterech grupach. Placówka jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt audiowizualny, komputery, książki oraz czasopisma.