Wspomaganie Rozwoju

• Poznaj Zajęcia Wspomagające Rozwój

• Terapia Pedagogiczna

Specjalistyczne działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju.

• Psychologia

Trzy podstawowe obszary terapii psychologicznej: diagnoza, indywidualna terapia, konsultacje dla rodziców i nauczycieli.

• Zajęcia Logopedyczne

W naszym przedszkolu dzieci kwalifikowane są na zajęcia logopedyczne na podstawie orzeczenia oraz obserwacji logopedycznej.

• Terapia NDT-Bobath

Metoda neurorozwojowa wykorzystywana do pracy z dziećmi z zaburzeniami OUN poprzez hamowanie nieprawidłowych odruchów.

• Sala Doświadczania

Głównym celem terapii jest doświadczanie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu oraz odprężenie i wyciszenie, relaks.

• RSA Biofeedback

Stymulowanie rozwoju i podnoszenie efektywności edukacyjnej, poprzez zastosowanie multimedialnej formy promowania zdrowia.

• Terapia Taktylna

Założeniem jest wzmocnienie lub wytworzenie świadomości ciała oraz stymulacja receptorów skóry poprzez stymulację zmysłu dotyku.

• Hipoterapia

Metoda rehabilitacji ruchowej na bazie neurofizjologii, prowadzona przy udziale konia. Jest jedną z wielu form rehabilitacji wieloprofilowej.